A dosť, uz stačilo!

Autor: Anton Šmotlák | 4.1.2016 o 13:50 | (upravené 4.1.2016 o 14:04) Karma článku: 5,05 | Prečítané:  444x

V súčasnosti prebieha opäť veľký zápas o charakter nášho štátu. Pomaly, nenápadne a plíživo strácame svoje slobody na úkor skupín ovládajúcich náš štát, ktoré ho bezostyšne rabujú za aktívnej pomoci komplicov z radov politikov.

Necháme si rabovať našu krajinu aj naďalej? Rezignujeme na naše práva a právny štát? Dopustíme, aby boli polícia, prokuratúra a súdy slepé, hluché a nemé?

Učitelia a zdravotné sestry žijú na hranici chudoby, zatiaľ čo si vládni predstavitelia porovnávajú, kto ma drahšie hodinky. Naši blízki zomierajú v nedôstojných podmienkach v nemocniciach, kým poslanec prebaľuje státisíce eur do alobalu. Kradne sa vo veľkom a doplácame na to my všetci.

Je na každom jednom z nás, aké bude Slovensko už o dva mesiace. Každý jeden z nás môže svojim dielom pomôcť, aby Slovensko bolo právnym, spravodlivým a inšpiratívnym štátom. Preto som sa rozhodol kandidovať v parlamentných voľbách. Lebo chcem, aby Slovensko bolo lepším miestom pre život. Lebo chcem, aby hodnoty kresťanstva, ako je spravodlivosť, čestnosť či úcta k životu, boli rešpektované aj v politike. Lebo chcem prispieť k obnoveniu dôvery v spravodlivosť, poriadok a bezpečnosť. Lebo na Slovensku bujnie korupcia a rozkrádanie, ktorá narúša samotné základy tohto štátu. Lebo boj o ochranu života vnímam ako jedno zo svojich kľúčových poslaní. 

Uvedomil som si, že nemôžem iba sedieť ako divák v hľadisku a kritizovať hráčov a trénera, ale je mojou morálnou povinnosťou pokúsiť sa prispieť k zmene aktívne. Presne ako to povedal pápež František: „politika je povinnosťou pre kresťana". Nebude to ľahké, ale ľahká cesta k obnove Slovenska neexistuje. 

Chcem do toho dať to najlepšie zo seba, angažovať sa s nasadením a odhodlaním a budem rád za každú Vašu podporu a prípadnú pomoc.

Zastavme spoločne ľudí, ktorí robia zo Slovenska dojnú kravu a 5. marca povedzme A DOSŤ, UZ STAČILO!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil nekompromisný príbeh

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.

SVET

Kiska v OSN: Agresívny sused podkopáva suverenitu Ukrajiny

Lajčák vedie Valné zhromaždenie OSN.


Už ste čítali?